Nové jaskyne v Spismichalovej doline
Po úžasných objavoch v jaskyni Mesacný Tien som sa s kamarátom Palom Gavlákom na jesen 27. 8. 2008 šiel pozriet ku vchodu do tejto jaskyne do Spismichalovej doliny. Túto malú, ale krásnu dolinku obklopujú nádherné vápencové masívy. Pri pozvolnom schádzaní dole dolinou, som úplnou náhodou natrafil na malý otvor vo svahu o priemere cca 20cm, s ktorého dul silný prievan a hodená skala padala niekolko metrov do hlbky. Ako to už pri objavoch býva, nemal som so sebou nic do jaskyne. Predpokladám, podla terénu, kde sa vchod do jaskyne nachádza, že jaskyna sa otvorila len nedávno. Pred troma dnami boli siné dažde a prúdy vody, ktoré stekali dole žliabkom rozrušili tenkú vrstvu zeme a skál nad jaskynou, niekolko skál sa prepadlo a urobil sa malý otvor.
(viac…)
