Zlomiská sa opäť pootvorili

Na minulo týždnovej nocnej akcii,pocas ktorej sa sústredilo úsilie jaskyniarov M. D. a L. V. naposúdenie prievanov „Spodnej chodby 1“ sa našlo zaujímavézávalové miesto s intenzívnym prievanom (vid predošlý clánok ),ktoré sme sa dna 5. 9. 2009 v zložení: P. Procházka, TomášGrygar, Tomáš Kovácik a Michal Danko rozhodli navštívit apopasovat sa sním.

Po hodine intenzívnej práce sosekácom a našim „nadštandardným“ kladivom sme zával pri m.b. c. 1257 prekonali. Naše ocakávania sa naplnili. Krásna riecnemodelovaná chodba s okruhliakmi, kostami netopierov a prievanom násutvrdila, že práca na závale nebola marná. Asi po 30 m sme sazastavili na horizontálnej úžine, v ktorej sa dno chodbypribližuje ku stropu na cca 25 cm ale šírka chodby je tu stáleokolo 1,5 m. Inkriminované miesto sme zacali rozširovat. Urciteho prekonáme na budúcej pracovnej akcii. Cez úžinu je nadalejvidno pokracovanie chodby, ktorá sa utešene zväcšuje.

Pri rozširovaní uvedenej úžiny náspozdravil netopier „ z druhej strany“ , ktorý sa prišielpozriet na cudákov co mu lezú teritória.