Jaskyniarske leto 2014

Termíny výprav do podzemia UTORKY:
1. 7., 8. 7., 5. 8., 12. 8. 2014

 

JASKYNIARSKE LETO pre vás organizujeme tretí rok. Vymyslíme cieľ, zabezpečíme skúseného sprievodcu, zaplatíme cestu a aj drobné občerstvenie.

Staň sa jedným z nás! Poď s nami na výlet, krúžok a neskôr možno brigádovať na Stanišovskej jaskyni alebo sa stať členom Speleoklubu Nicolaus. Na toto podujatie pozývame všetky deti so záujmom o prírodu a jej tajomstvá vo veku 8–15 rokov, ale i viac. Výlet je možný po dohode aj pre rodičov resp. pre doprovod. V roku 2013 sa podujatí zúčastnilo 68 detí, spolu sme počas 4 dní navštívili 9 nesprístupnených jaskýň a jednu štôlňu. Deti dostali počas výletov informácie o prírode a jaskyniach.

 

Plánujeme navštíviť ľahké a dostupné jaskyne v Jánskej a Demänovskej doline v Nízkych Tatrách. Súčasťou programu je aj peší prechod od zastávky k jaskyni v dĺžke do 4 kilometrov. Stretnutie je tradične na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši, pod reklamou Stanišovská jaskyňa (mestské autobusy č. 1, 6, prímestský do Liptovského Jána) o 8.00, príchod naspäť do 16.00. Potrebná je turistická výstroj s možnosťou oblečenia sa do chladnej jaskyne. Lampy zabezpečí Stanišovská jaskyňa.

Bližšie informácie o podujatí možno získať na telefóne: +421 904 333 613
alebo na adrese holubek@sibir.sk, prípadne na facebooku Stanišovská jaskyňa.

 

PDF leták : Jaskyniarske leto 2014