Jaskyniarske leto 2016

Aj tento tok sme pripravili pre deti úspešné podujatie Jaskyniarske leto. Pozrite si plagát  na tento rok. Viac o akciách pre deti nájdete v sekcii Jaskyniarsky krúžok.

Jaskyniarske leto pre Vás organizujeme piaty rok. Vymyslíme cieľ, zabezpečíme skúseného sprievodcu, zaplatíme cestu a aj drobné občerstvenie.

 

Staň sa jedným z nás!

Poď s nami na výlet, krúžok a neskôr možno brigádovať na Stanišovskej jaskyni alebo sa stať členom Slovenskej speleologickej spoločnosti.

 

Na toto podujatie pozývame všetky deti so záujmom o prírodu a jej tajomstvá vo veku 8-15 rokov, ale aj viac. Výlet je možný po dohode aj pre rodičov. V roku 2014 sa podujatia zúčastnilo 73 detí, počas 4 dní sme navštívili 11 nesprístupnených jaskýň. Deti dostali počas výletov informácie o prírode a jaskyniach. Plánujeme navštíviť ľahké a dostupné jaskyne v Nízkych Tatrách a v Slovenskom rudohorí. Súčasťou programu je aj peší prechod od zastávky k jaskyni v dĺžke do 4 kilometrov.

 

Stretneme sa tradične na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši, pod reklamou Stanišovská jaskyňa o 8:00, príchod naspäť do 16:00, Výnimkou je utorok 9. 8. keď sa do Šarkanovej diery v Poráči odchádza o 7:00 ráno a príchod je až okolo 19:00.

 

Potrebná je turistická výstroj

do chladnej jaskyne s možnosťou zašpinenia sa. Lampy zabezpečí Stanišovská jaskyňa.

 

Jaskyniarske leto 2016

leto2016
Bližšie informácie o podujatí možno získať na telefóne: 0904 333 613,
alebo na adrese: holubek@sibir.sk, prípadne na facebooku Stanišovská jaskyňa.